WhatsApp Yerli WhatsApp nedir?

GitLink

Active member
Kullanıcı
Yerli WhatsApp nedir? ve yerli WhatsApp özellikleri nelerdir? soruları, Bakanlar Kurulu Toplantısında PTT Messenger hakkında konuşan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın açıklamalarından sonra sorulmaya başlandı. PTT Messenger uygulaması konusunda açıklamalarda bulunan Bozdağ, uygulama için "Yerli WhatsApp olarak düşünülebilir" dedi. Peki yerli WhatsApp nedir? Yerli WhatsApp PTT Messenger özellikleri nelerdir? İşte detaylar.YERLİ WHATSAPP NEDİR? (PTT MESSENGER)

Dünyanın en çok kullanılan sesli ve görüntülü sohbet uygulaması WhatsApp, bilindiği üzere 1,5 milyar civarında kullanıcıya sahip. Ülkemizde de yazılı, sesli ve görüntülü konuşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulama olan WhatsApp için harekete geçildi.

Yerli WhatsApp çalışmaları kapsamında PTT Messenger hayat geçirildi ve konuyla ilgili olarak Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu. PTT Messenger ile ilgili konuşan Bozdağ, "Bu, bir nevi WhatsApp'ın yerli ve milli olanıdır. Yüzde 100 yerli ve milli bir yazılım. Kamu kurumları bunu kullanacak, daha sonra vatandaşların kullanımına açılacak. Herhangi bir veri, sunucuda depolanmadığı için bu verilere ulaşmak mümkün olmayacaktır. WhatsApp'tan daha güvenli bir sistem geliştirildi." ifadelerini kullandı.