WeChat Wechat Nasıl Üye Olunur?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
WeChat, Çin'in en popüler uygulamalarından bir tanesidir. 2011 senesinde Tencent tarafından geliştirilen bu uygulama aylık olarak 900 milyondan fazla ziyaretçi alır. Ülkemizde de sıkça kullanılan bu uygulama sosyalleşebileceğiniz bir platformdur.

WeChat Nedir?


WeChat, WhatsApp ve Facebook'a oldukça benzeyen bir sosyal ağdır, fakat birçok farklı özellikler de sunar. Arkadaşlarınızla sohbet etmek, ücretsiz görüntülü konuşmalar yapmak, insanlarla tanışmak ve fotoğraf, video güncellemelerini göndermek gibi işlemler yapabilirsiniz. Bunlarla birlikte, uygulamayı özel kılan, aynı zamanda faturalarınızı ödemenizi, arkadaşınıza para göndermenizi, seyahat biletleri satın almanızı sağlamasıdır. Ama işin doğrusu şu ki: Bu özelliklerin çoğu yalnızca Çin’de aktif olarak kullanılır.

WeChat kullanıcılarının çoğu Çin’den olmasına rağmen, diğer ülkelerde uygulamayı kullanabilir.

WeChat Nasıl İndirilir?

WeChat indirmek için ihtiyacınız olan tek şey bir akıllı telefondur. App Store veya Google Play Store üzerinden uygulamayı birkaç dakikada indirebilirsiniz. Mağaza içinde bulunan arama kısmına "WeChat" yazarak arayın ve "indir" butonuna tıklayın. İndirme işlemi bittiğinde, Uygulamayı açarak bir hesap oluşturmalısınız. İlk olarak mobil uygulamayı açın, buradan “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayın ve ekranda belirtilen talimatları izleyin. Adınız, ülkeniz ve şifrenizi belirleyin. Son olarak kayıt işleminizi tamamlamak için doğrulama kodunu almak için telefon numaranız gerekir. Bu adımı da gerçekleştirdikten sonra arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz.

WeChat Nasıl Kullanılır?

WeChat’te arkadaş eklemek, Facebook’ta eklemek kadar basit. Ekranın altında bulunan “Kişiler” sekmesini açın, sağ üst köşede bulunan artı simgesine dokunarak “Rehber Ekle” ibaresini seçin. Bu işlemi yaptıktan sonra, kişileri ve işletmeleri telefon numarası ya da WeChat Kimliği ile arayabilirsiniz.

Ayrıca WeChat yeni insanlarla tanışmak için de harika bir yoldur. Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonunuzu sallamak. Bu şekilde uygulama, sizinle aynı anda telefonunu sallayan kullanıcıyı size bağlar. Ayrıca, yaşadığınız bölgede bulunan kişileri de bulabilirsiniz. Bu özellikleri kullanmak için uygulamada bulunan "keşfet" seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Ayrıca WeChat, sohbet anında çeşitli çıkartmalar ve emojilerle kendinizi ifade etmenizi kolaylaştırır. Bazıları ücretlide olsa da, birçoğunu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

WeChat Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

WeChat’i akıllı telefonlara ek olarak, PC’de de kullanabilirsiniz. WeChat’i masaüstüne indirmek için öncelikle WeChat' internet sitesini ziyaret edin. Bu web sitesinde belirtilen adımları takip ederek indirme işlemini başlatın. İndirme ve kurulum işlemi biraz uzun sürebilir. Kurulum tamamlandıktan sonra, oturumunuzu açarak WeChat'i kullanabilirsiniz. Fakat masaüstünde oturum açma işlemi Facebook’ta kullandığınıza benzer değildir. WeChat web sitesini ziyaret ettiğinizde, tam ortada konumlandırılmış büyük bir QR kod logosu görürsünüz. Cep telefonunuzu elinize alın, buradan WeChat uygulamasını açın ve QR okuyucuyu başlatın. Ardından da kodu tarayarak akıllı telefonunuzdaki girişi onaylayın. Tüm işlem bu kadar basit. Yani masaüstünde WeChat kullanabilmek için öncelikle mobilden üye olmanız gerekiyor.