Mini Oyun Unity Oyun Nasıl Yapılır?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Oyun teknolojisinin gelişmesi ve oyuncu kitlesinin artmasıyla birlikte oyun sektörü büyümüştür. Gözde sektörlerden olan yazılım, bünyesine üretici ve yenilikçi çalışanlar katmaya çalışıyor. Android oyunlar ve bilgisayar oyunlarına olan ilgi sonrası birçok insanda oyun yapmaya çalışmaktadır. 2 boyutlu ve 3 boyutlu oyunlar üretebileceğiniz unity uygulaması ile istediğiniz ve hayal ettiğiniz oyunları gerçekleştirebilirsiniz.

Unity Nasıl Çalışır?

Temel olarak C tabanlı bir oyun geliştirme uygulaması olan unity, 2 boyutlu ve 3 boyutlu android oyunlar yapmanıza olanak sağlar. Oyun geliştirmek için öncelikle belli bir kod bilgisine sahip olmalısınız. Unity'nin sağladığı olanaklardan olan objeleri satın alma ya da ücretsiz objeleri kullanarak hız kazanmış olursunuz. Işık ve efekt, oyun geliştirmede önemli olan iki konudur. Yapmayı planladığınız oyunun görünüm ve hareket planlamasına göre bu iki faktörü hesaplamalısınız. Ardından objelerinizi hareket yönünde ve haritaya uyarlamalısınız. Sonrasında ses ve animasyon ayarlarını yapılması gerekmektedir.

Unity 3 D Neden Tercih Edilmelidir?

Unity gelişmiş arşivleri olan ve yazılımları açık, ücretsiz bir uygulamadır. Unity yapacağınız işlerden belli bir oranda bedel talep etmektedir. Objeleri tasarlamayı bilmediğiniz taktirde objeler satın alabilir ve başlangıç seviyesinde öğrenmeniz için kolaylık sağlayabilecektir. Yeni başlayanlar için öğrenebilecekleri birçok kaynak bulunmaktadır. Kaynaklara ulaşıp ara yüzü ayarlamanız ve eğitimleri takip ederek denemeniz sayesinde herkes oyun geliştirebilir.

Oyun Severler Ve Oyun Geliştirenler?

Oyun oynamayı sevenler için oyun geliştirmek oldukça eğlenceli olabilmektedir. Oyun geliştirmeye meraklı olmaları bu alanda oldukça ihtiyaçları olacak bir şey. Öğrenmesi güç olabilecek işlerden birisi olan yazılım ve oyun geliştiriciliği, sürekli gelişen ve öğrenimin sürekli devam edeceği alanlardandır. Merakını kaybetmemek ve pes etmemek önemli hususlardandır. Bu noktada unity sizlere oldukça kolaylık sağlamaktadır. Çünkü unity her seviyeye hitap eden ve gelişimi durmayan bir uygulamadır. Oyun geliştirmek isteyenlerin faydalanabileceği ve kendilerini geliştirebilecekleri yönleri vardır. Son dönemlerin gözde mesleklerinden olan ve ücret olarak oldukça yüksek kazanan yazılımcılar ve yazılımcı olmak isteyenlerin ortak noktasıdır. Video mecralarında eğitimleri olan ve gelişmeye açık konulardandır.

Oyun Geliştirmeye Nerden Başlanmalıdır?

Modern dönemin en revaçta mesleklerinden olan yazılım mühendisliği ve oyun geliştirme uzmanı olmak için öncelikle bir programlama dilini bilmeniz gerekmektedir. Her bir uygulama ve ara yüzün kullanılması için bir kodlama dili bilinmelidir. Ardından yapmak istediğiniz uygulama ya da oyun için en uygun geliştirme programı seçilmelidir. Eğer 2 boyutlu ya da 3 boyutlu bir oyun yapmak için unity uygun olacaktır. Unity arşivleri ve hazır sınıfları sayesinde işleri kolaylaştırır ve oyun yapım aşamasında hız kazandırır. Dikkat edilmesi konulardan biri olan algoritma, oyun gelişiminde en önemli konulardan biridir. Algoritma işin kolaylaştırılmış ve en kısa haliyle halledilmiş kodlarıdır. Bir oyun ya da uygulamada algoritmanın mükemmelliği ve uygulamanın mükemmelliği eşdeğerdir. Gelişin hız kazanması öğrenmenin de hızlanmasını şart koşmuştur.