Chat Ücretsiz Chat Siteleri Hangileri?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
İnsanların ilk çıktığı zamandan bu yana interneti chat yapmak için kullanmaktadırlar. Akıllı telefon kullanımı her gün daha da yaygınlaşmakta olduğundan eski chat sitelerinin yerlerini daha çok mobil uygulamalar almıştır. Cep telefonlarından bu uygulamayı indirenler hem arkadaş hem de iyi bir sevgili bulabilirler. Tamamen dünyaya yayılmış bu sohbet uygulamaları insanların birbirine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Hayatında sosyal becerilerini geliştiremeyenler veya bu konuda tramvası olan kişiler genelde chat sitelerini veya bu sitelerin mobil uygulamalarını tercih etmektedirler.

Muhabbet.Org

Siteye ilk girdiğimizde hoş ve renkli bir görüntü karşımıza çıkmaktadır. Muhabbet.org çok kullanışlı bir internet sitesinin olması yanında gerçek olan kişiler arasında, kişilerin tercihleri doğrultusunda köprüler kurmayı başarmıştır. Tamamen gerçek profillerle dolu olan bu site dilediğiniz şehirden kişilerle tanışma fırsatını size veriyor.

Mevsim.com

Online sitelerin dışında uygulamaların günümüzde daha popüler olduğundan bahsetmiştim. Mevsim.com bu uygulamalardan birisi, çok kısa bir süre içinde 50 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Mobil cihazınızın konum özelliğini kullanarak sizi diğer kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. İki tarafta birbirini beğendiklerinde otomatik olarak sistem tarafından eşleştirilirler ve sohbet etmeye başlarlar.

SevSohbet.net

yeni kurulmuş bir chat sitesidir. Diğer sitelerden öne çıkan yanı ise bir sosyal medya uygulaması gibi çalışmasıdır. Müjjde profilinizde fotoğraflı veya yazılı istediğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz. Diğer kullanıcıları detaylı olarak tarayıp uygun olan kişilerle sohbet başlatabilirsiniz. Aynı zamanda sohbetlere ara verdiğinizde ya da sohbet ederken oyunlar oynamanıza imkan sunuyor.

Mircturk.gen.tr

Bu uygulama da mobil cihazınızın konum özelliğini kullanarak sizi yolunuzun kesiştiği kişilerin beğenisine sunmaktadır. İki kişi birbirini beğendiğin de ise IRC olmaktadırlar. Mircturk olduğunuzda istediğiniz gibi sohbet başlatabilme imkanınız vardır. Mircturk da ek olarak merhaba gönderme özelliği de var. Birine sadece beğendim demek yerine seninle gerçekten ilgileniyorum demek için yıldız butonuna basarsanız merhaba göndermiş olursunuz. Karşıda kişi sizi beğenmemiş olsa bile telefonuna bildirim gider. Merhaba özelliğini kullanmak belli bir süre sonra ücretli oluyor.

Mircturk.org

Mircturk yurt içinde ve yurt dışında çok geniş bir alana yayılmış bir chat sitesidir. İçinde her türlü insanı bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Mirc chat konusunda çığır açmış durumdadır. Özellikleri, video görüşmesi, toplu sohbet odaları, yakındaki kişilerle eşleşme gibi birçok chat sitesinde bulunan özellikleri kendi içinde toplamıştır.

Hasbihal.org

Hasbihal sohbet ekibinin 14 yıllık tecrübesi vardır. Eski chat sitelerinden birisidir. İnternet üzerinden aşkını bulma konusunda tabuları yıkan sitedir. Kendini pek geliştirmeyi tercih etmese de piyasada ilk kurulan sitelerden olması onu vazgeçilmez yapmaktadır.

Chatizm.com

Çevrenizdeki kişilerle tanışmanızı sağlayan bir uygulamadır. Diğer uygulamalar gibi mobil cihazınızın konum özelliği ile bunu başarmaktadır. Şuanda kullanıcı sayısı 40 milyonu aşkındır. Bu uygulama kişilerin profilinde kullandığı etiketler ve yaptığı paylaşımlara göre de eşleştirmeler yapmaktadır. Direk size en uygun kişiyi ortaya çıkartıyor, dünyanın neresinde olursa olsun Chatizm uygulamasını yüklemiş olması yeterli.
 
Son düzenleme: