Twitter Twitter Sohbet Nasıl Yapılır?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Dünyanın en fazla tercih edilen sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Twitter, milyarlarca üye listesine sahip olmaktadır. İlk olarak yalnızca sınırlı karakterde ve yalnızca yazılı paylaşımların yapılmasını sağlayan sosyal paylaşım sitesi, günümüzde bu karakter sınırlamasını genişletti ve ayrıca fotoğraf ya da video paylaşımlarının da yapılmasını sağladı.

Büyük topluluk ve kitlelerin yer aldığı Twitter üzerinden gündeme dair en fazla paylaşılan içeriklere ulaşabileceğiniz gibi arkadaş ya da sevdiklerini ile birlikte DM (direkt mesaj) diğer deyişle özel mesaj yolu üzerinden iletişim kurmanız mümkün olmaktadır. Bilgisayar cihazları üzerinden tarayıcı yolu ile giriş yaparak sohbet edebileceğiniz Twitter üzerinden bilgisayarın yanı sıra İOS ve Android tabanlı akıllı mobil cihazlarını ile de erişim sağlamanız mümkündür.

Twitter Bilgisayar Üzerinden Sohbet Nasıl Yapılır?

Arkadaş ya da tanıdığınız kişiler ile birlikte özel sohbetler yapabileceğiniz Twitter üzerinde aynı zamanda yeni tanışacak olduğunuz kişiler ile de özel sohbetler yapmanız sağlanıyor. Bilgisayar aracılığı ile web tarayıcınız üzerinden girmiş olduğunuz Twitter hesabınızın ana sayfa kısmının sol tarafında bulunan Mesajlar kısmına gelin. Bu kısımda daha önce mesajlaşmış olduğunuz kişi ya da grup isimlerini görebilir ve onlara tıklayarak, sohbetinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak yeni kişiler ile sohbet etmek için Mesajlar kısmının üst tarafında bulunan yeni mesaj simgesine tıklayın ve Kişi Ara butonuna tıklayarak, isimleri tam olarak girin ve ardından Sonraki butonunu seçin. Bu işlemlerin ardından özel mesaj kutunuz üzerinden sohbetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İOS Ve Android Cihazlarından Twitter İçin Sohbet Yapma İşlemi

Apple tarafından geliştirilmiş mobil işletim sistemlerinden birisi olan iOS cihazları üzerinden Twitter sosyal paylaşım sitesine giriş yapmak mümkündür. Özel Twitter uygulaması ile birlikte giriş yapabilecek olduğunuz iOS Twitter ve iOS’un yanı sıra Android Twitter uygulamasında sohbet etmek için şu adımları izlemeniz gerekiyor.

İlk olarak Zarf butonunu seçin. Ardından otomatik olarak Mesajlarınız kısmına yönlendirileceksiniz.

Bu kısımda yer alan mesaj simgesini seçin.

Bu işlem sonrasında istenen adres kutucuğuna mesaj gönderecek olduğunuz kişi ya da kişilerin tam adlarını girin ve onaylayın.

Son olarak göndermek istediğiniz mesajı yazarak, özel sohbet başlatabilirsiniz.


Twitter’da Sürekli Gelen Direkt Mesaj Bildirimleri Kapanır Mı?

Yakın veya oldukça uzak şehirlerdeki insanların bir arada toplanabildiği platformların başında gelen Twitter, doğru kullanılmadığı zaman oldukça zorlanılan sosyal medya platformlarından birisi olabilmektedir. Özellikle yeni ilişki kurmak ve karşı cins ile tanışmak isteyen kişiler tarafından sıkça kullanılan direkt mesaj işlemi, sürekli bildirim gelmesi nedeni ile kullanıcıların mağdur olmasına yol açabilmektedir.

Bu bildirimlerin engellenmesi pek mümkün olmasa da Twitter tarafından sunulan direkt mesaj bildirimlerini sessize alma seçeneği bulunuyor. Direkt mesaj bildirimlerini sessize alma işlemleri için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

Diret mesajı sessize almak için ilk olarak mesaja gidin.

Mesaj ayarlarını seçin ve küçük daire içerisinde yer alan küçük i yani Bilgi simgesine tıklayın.

Daha sonra Bildirimleri sessize al kısmını seçin ve bu işlem sonrasında karşınıza gelecek olan sessize alma süresini işaretleyin.

Bildirimleri sessize alma süreleri 8 saat, 1 hafta ya da kalıcı olarak sunuluyor.