Twitter Twitter Açığı GodMode’un Hâlâ Mevcut Olduğu İddia Edildi

GitLink

Active member
Kullanıcı
Twitter açığı GodMode’un sosyal medya platformunun hâlâ bazı geliştiricilerin bilgisayarında mevcut olduğu ileri sürüldü. Bununla birlikte kodun kullanılabilmesi için tek gerekli olanın sadece geliştirme bilgisayarında kodu “TRUE” olarak değiştirerek aktif edilmesi olduğu belirtildi.

Bu iddiaya göre herhangi bir Twitter geliştiricisi sosyal medya platformundaki herhangi bir hesaptan tweet atabiliyor. Bu özellik eskiden “GodMode” olarak adlandırılıyordu ama daha sonra “privileged mode” olarak yeniden adlandırıldı.

Twitter Açığı GodMode Hâlâ Var mı?
The Washington Post tarafından aktarılan bilgilere göre Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile görüşen bir kişi, herhangi bir Twitter geliştiricisinin herhangi bir hesap üzerinden tweet atmasına, paylaşılan bir tweeti silmesine ya da sildiği bir tweeti geri yüklemesine imkân tanıyan bu açığın hâlâ mevcut olduğunu, geliştiricilerin bu koda erişimi olduğunu ifade etti.

Ekim ayında Federal Ticaret Komisyonu’na yapılan bir şikâyetin görüntülere göre onu kullanmaya çalışan herkese bir uyarı gösteriliyor: “Bunu yapmadan önce bir düşünün.”

Paylaşılan bilgilere göre FTC söz konusu iddiaların ileri sürülmesi üzerine eski Twitter çalışanları ile görüşmeye başladı.

Bu Twitter ile ilgili ilk inceleme değil. 2020 yılında kripto dolandırıcılığı vakası yaşanmıştı. Birçok ünlü ismin hesabı üzerinden sahte tweetler gönderilmişti. Twitter’ın o zamanki yöneticileri sorunu çözdüğünü ve güvenliği sağlamak üzere yeni bir program başlattığını öne sürmüştü ama GodMode hâlâ var olmaya devam ediyor.