TikTok TikTok Çok Fazla Deneme Hatası Nasıl Çözülür?

GitLink

Active member
Kullanıcı
TikTok çok fazla deneme hatası, kullanıcıların oturum açmasının ve sosyal medya uygulamasında vakit geçirmesinin önünde engel oluşturan hatalardan biridir. Bu sorunu yaşıyorsanız muhtemelen öncelikle neden kaynaklandığını öğrenmek istiyorsunuzdur.

Sosyal medya uygulaması TikTok’un söz konusu hata yüzünden giriş yapmanıza izin vermemesinin temel sebebi, aşırı istek göndermenizdir. Hesabınıza erişmeye çalışırken birçok kez yanlış şifre girerseniz karşınıza çok fazla denediğinize ilişkin bir hata mesajı çıkabilir.

Elbette ki ilk kez oturum açmaya çalışmasına rağmen hata ile karşılaşan kullanıcılar da vardır. Peki, kullanıcılar eğer çok fazla yanlış şifre girmemişse neden önüne böyle bir hata çıkıyor?

Bunun aslında tek bir nedeni yoktur. Örneğin aynı IP adresi ile birden fazla kez yanlış şifre girilmişse siz de aynı IP adresi ile oturum açmaya çalıştığınız için hesabınıza erişemeyebilirsiniz. Sorunun diğer olası nedenlerini ve çözüm yollarını ise aşağıdan öğrenebilirsiniz.

TikTok Çok Fazla Deneme Hatası İçin Çözüm Yolları
  • Uygulamanın önbelleğini temizleyin.
  • Farklı bir ağa bağlanın.
  • VPN hizmeti ile giriş yapın.
  • TikTok uygulamasını yeniden yükleyin.
  • TikTok’un web sitesini kullanın.
TikTok’u kullanmaya devam etmenizi sağlayacak yöntemler bu şekildedir. Gelin, aşağıda bunların nasıl uygulanacağı hakkında bilgi sahibi olalım.

Uygulamanın Önbelleğini Temizleme
Öncelikle uygulamayı kapatın. Daha sonra ayarlara girin, uygulamalar kısmından TikTok’u bulup üzerine dokunun. “Depolama” kısmına girip uygulamanın önbelleğini temizleyin. Ardından sosyal medya uygulamasını yeniden açın ve hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

Sınırlama eğer IP adresi üzerinden değil de cihaz üzerinden yapılmışsa sorun çözülecek ve sosyal medya uygulamasını kullanmaya kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Farklı Bir Ağa Bağlanma
Bu hata geçici bir süre boyunca kullanıcının karşısına çıkar. Bu süre genellikle yarım saat ila 1 saattir. Kısıtlamanın kalkması için beklemek istemezseniz farklı bir ağa bağlanabilirsiniz. Wi-Fi kullanmak zorunda da değilsiniz. İnternetiniz varsa mobil veriyi de etkinleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Microsoft TikTok Uygulamasında Sorun Buldu
VPN Hizmeti ile Giriş Yapma
VPN, virtual private network yani sanal özel ağ anlamına gelir. Temel işlevlerinden biri, IP adresini değiştirerek cihazın farklı bir bölgede olmasını sağlamaktır. Oturum açmaya getirilen kısıtlama eğer IP adresi üzerinden yapılmışsa VPN hizmeti kullanarak kendinizi farklı bir bölgede gösterebilir, bu sayede hesabınıza erişim hakkı kazanabilirsiniz.

Çok sayıda VPN sağlayıcısı olduğu için hangi hizmeti tercih etmeniz gerektiğine karar veremeyebilirsiniz. Bu durumda ücretsiz VPN uygulamalarına göz atabilirsiniz. Listedeki uygulamalar, hangi servisi kullanacağınız hakkında karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

TikTok Uygulamasını Yeniden Yükleme
Bu yöntem de ilk yöntemle aynı şekilde çalışır. Sorunu TikTok uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyerek önbelleği temizleyebilir, verilerin silinmesini sağlayabilirsiniz. Temiz bir kurulum yapılacağı için cihaz için yapılan kısıtlama da kalkacaktır.

TikTok’un Web Sitesini Kullanma
Yukarıdaki yöntemlerden biri bile sorunu ortadan kaldırmak için yeterli olacaktır ama bunları uygulamak yerine beklemeyi de tercih edebilirsiniz. Beklerken sosyal medya platformunda olup bitenlerden haberdar olmak da isterseniz TikTok’a web tarayıcısı aracılığı ile erişebilirsiniz.