TikTok TikTok AI Avatar Oluşturma Özelliği Sunacak

GitLink

Active member
Kullanıcı
TikTok AI avatar oluşturma özelliği üzerinde çalışıyor. Sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından aktarılan bilgilere göre TikTok, yapay zekâ tarafından avatar oluşturmayı sağlayan bir özelliği test ediyor.

Aracın kullanımın gösteren görüntüye ilk bakışta akıllara Prisma Labs’in Lensa isimli uygulaması geliyor. Bu uygulamadan elde edilen görüntülere oldukça benzer sonuçlar veren araç sayesinde yapay zekâ yapımı avatarlar yaygınlık kazanabilir.

TikTok AI Avatar Oluşturma Özelliğini Getiriyor
Navarra, aracın kullanıcıdan 3 ila 10 adet fotoğraf göndermesini istediğini belirtti. Ardından araç 5 adede kadar çeşitli stiller arasından seçim yapmanızı talep ediyor. Bunu yaptıktan sonra avatarın oluşturulması için biraz beklemek gerekiyor.

Görüntü hazır olduğunda indirilebiliyor, avatar olarak ayarlanabiliyor ya da TikTok’ta paylaşılabiliyor. TikTok, kullanıcı tarafından yüklenen tüm görüntüleri ve yapay zekâ tarafından oluşturulan avatarları kısa bir süre sonra sunucularından sildiğini ifade ediyor.
Navarra’nın Twitter hesabında paylaştığı görüntüler oldukça dikkat çekiyor ve kullanıcılara özelliğin ne zaman geleceğini merak ettiriyor.

Yeni özellik şu anda test edildiği için özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ya da kesinlikle sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Bununla birlikte özellik üzerinde zaman içinde değişiklik yapılabileceğini unutmamak gerekiyor.

Şu anki hâliyle araç günde sadece 1 kez kullanılabiliyor. Kullanıma sunulduğunda bu limit bir süre daha aynı şekilde kalıp daha sonra artabilir.