Instagram Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir ?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Özellikle son zamanların en çok kullanılan, neredeyse herkes tarafından kabul görmüş, çoğu kişiye göre hayat kurtarıcı özellikleri olan, hatırı sayılır çoğunluğun iş ve ya meslek haline getirdiği ortamdır sosyal medya. Birçok kişi kendini orada farklı insanlara ve kültürlere tanıtma fırsatı bulmaktadır. Sosyal medya üzerinden arkadaşlıklar kurabilir ve ya işimizi dünyaya tanıtabiliriz.

Sosyal Medya Kullanım Alanları

Sosyal medyanın pek çok farklı dalı bulunmaktadır. İnstagram, youtube bunların başında gelmekte diyebiliriz. Son zamanlarda sosyal medya üzerinden kazanç sağlayan birçok kişi bulunmaktadır. Bu ilk bakışta kolay gibi görünse de aslında çokta kolay olmayan, aksine beyninizi yoran, kafa karıştırıcı özellikleri bulunan bir iştir. Tabi ki sosyal medyayı iş için değil sadece var olmak, hatıra biriktirmek için de kullanan kişilerin sayısı epey fazladır. Öte yandan sosyal medyayı arkadaş grupları için, yeni insanlar tanımak, yeni dostluklar kurmak için kullananlar da az değildir.

Sosyal Medya Ve İletişim

Günümüz yaşantısında iletişim çoğu zaman sosyal medya üzerinden yapılmaktadır. Uzakta olan arkadaşımıza ya da akrabamıza bir tık sonucunda mesaj atabilir ve ya görüntülü konuşabiliriz. Bunun gibi olumlu örneklerinin olması yanında yakınızda ki kişilerle çok fazla sohbet etmek istemememiz gibi olumsuz sonuçları da ortaya çıkabilir.

Sosyal Medya Ve Aktiflik

Çoğumuz sosyal medyada göz önünde olmayı, fazla kişi tarafından takip edilmeyi severiz. Tabi ki bu sadece istemekle yapabileceğimiz bir şey değildir. Ne kadar özgün paylaşımlar yapıp ne kadar kendimizi yansıtırsak bununla doğru orantılı olarak da takipçi sayımız yükselecektir. Eğer sosyal medyada ilgi çekmek, çoğunluğa hitap etmek istiyorsak; sahip olduğumuz hesabı aktif olarak kullanmamız gerekmektedir ki bizi takip eden insanlar sürekli yeni fotoğrafların ve ya videoların geleceğini bildiğinden bizi takipten çıkmasınlar.

Sosyal Medyada Nasıl Dikkat Çekilir?

Sosyal medyada gözlerin üzerimizde olmasının neredeyse tek kuralı vardır diyebiliriz, özgün paylaşımlar yapmak. Birisinden fikri çalmadan, kopyalamadan tamamen bize ait olan bir düşünceyi ve ya işi yansıtmak zaten bir süre sonra insanların dikkat çekmesini sağlayacaktır. Sadece biraz sabır gerekebilir. Ama kendiniz olduğunuz sürece dikkat çekmeyi başarabilirsiniz.
 

dvrzener

New member
Kullanıcı
İnstagram facebook twitter gibi alanlarda instagram izlenme satın alma facebook beğeni satın alma twitter fav arttırma gibi bir çok para kazandıracak e ticaret yöntemleri bulunmaktadır. Eğer teknoloji ile ilgili bir bilginiz var ise bu işi yapmak size çok para kazandırır.