Facebook Sohbet Grubu Nasıl Kurulur Facebook?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Dünyanın ilk sosyal medya sitelerinden birisi olan ve milyarlarca üyesi bulunan Facebook, adeta insanların sanal ortam üzerinde birbirlerini bulmasına yardımcı olmuştur. Akraba ya da uzun yıllar görüşülmeyen dostların bulunması ve ilişkilerin soğutulmamasını sağlayan sosyal paylaşım sitesinde, her geçen gün yenilikler ortaya çıkıyor. Fotoğraf, video ya da içerik paylaşımlarının yapılabilmesinin yanı sıra Facebook üzerinden sohbet etmekte mümkündür.

facebook grup.jpg


Son yıllarda yalnızca bir kişi ile sohbet etmenin dışında özel sohbet grubu kurmak ve birden fazla kişiler ile sohbet etme imkânı da bulunuyor. Facebook resmi internet sitesini kullanarak grup sohbetleri oluşturabilecek olduğumuz gibi, Facebook Messenger mobil sohbet uygulamasını kullanarak da grup sohbetleri yapabiliriz.

Facebook Messenger İle Grup Sohbeti Nasıl Yapılır?

Mobil kullanıcıların Facebook üzerinde sorunsuz ve kolay iletişim kurması için tasarlanmış olan Messenger uygulaması üzerinden grup sohbeti için ilk olarak Messenger uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Daha sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

Messenger uygulamasını açın ve Ana Sayfa kısmına gelin.

Ana Sayfa kısmında yer alan Gruplar bölümünü seçin.

Bu işlemde Grup Kur butonunu işaretleyin ve daha sonra oluşturduğunuz gurubun amacına göre grup ismini seçin.

İsteğe göre grup resminizi ve grup içindeki kurallar gibi diğer bilgi yazılarını da girerek, gruba katmak istediğiniz arkadaşlarınızı seçin.

Facebook Sitesinden Sohbet Grubu Nasıl Kurulur?

Messenger uygulamasında olduğu gibi Facebook resmi site adresi üzerinden, aktif Facebook hesabınızı kullanarak da sohbet grupları kurmanız mümkündür. Facebook sitesinden grup sohbeti kurmak için izlemeniz gereken yol ise şu şekildedir:

Facebook hesabınız ile siteye giriş yapın ve sitenin sağ en alt kısmında bulunan Sohbet yazısına gelin.

Oradan karşınıza gelecek olan Yeni Grup Kur butonunu seçin. Ardından Ekleyeceğin Kişileri Ara sekmesine gelin ve gruba ekleyeceğiniz kişilerin seçin.

Üst kısmında yer alan Grubuna bir ad ver kısmından grup isminizi kurun ve alt bölgede yer alan Kur butonunu seçerek, aktif Facebook sohbet grubunuzu oluşturun.

Tüm bu işlemlerin ardından sohbet grubunuza mesajlarınızı yazabilir ve farklı sohbetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Sohbet Grupları Nasıl Silinir?

Özellikle ilkokul düzeyindeki öğrencilerin ebeveynleri ve öğretmenleri tarafınca sıkça kullanılan Facebook sohbet grupları, aynı zamanda arkadaş ya da iş ortamlarından da kullanılıyor. Farklı amaçlar doğrultusunda açılmış olan sohbet gruplarının kimi zaman kapatılması gerekiyor. Bu durumda sohbet gruplarının silinmesi işlemi ortaya çıkıyor.

Facebook sohbet grubunu kapatmak için öncelikle o grubun yöneticisi ya da grubun kurucusu olmanız gerekiyor. Bu önemli detayın ardından grubu silmek için ilk olarak grup içerisinde bulunan tüm üyelerin teker teker gruptan atılması yani gruptan çıkarılması gerekmektedir. Grup içindeki tüm üyeleri atmak için grup içinde bulunan dişli çark sekmesine gelin ve kişileri atın. Gruptaki tüm kişileri atma işleminin ardından Gruptan Ayrıl butonunu seçin ve daha sonra Ayrıl ve Bu Grubu Sil butonunu seçerek işleminizi tamamlayın.
 

dvrzener

New member
Kullanıcı
Facebook da yüzlerce sohbet ve paylaşım grupları bulunuyor ve adminleri tarafından yükseltilmeye geliştirilmeye ve daha fazla kitleye ulaşabilmeye çalışılıyor. Bunun yanında takipçi satın alma yoluna başvuran emek hırsızları da var tabi.