Rüya Tabiri Rüyada Dişçiye Gitmek

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Dişçiden korkmayanların sayısı azdır. Diş ağrısı da çekilmez bir acı olsa da, bir dişçinin koltuğuna oturmaktan korkanların yaşanacakları sürekli ertelediğini görebilirsiniz. Rüyada dişçiye gitmek de bu yüzden, pek olumlu olmada gerek diye düşünebilirsiniz. Haksız da sayılmazsınız; çünkü rüyada dişçiye gitmek, dikkatli olunması gerektiğine işaret olarak yorumlanır. Hatta daha da olumsuz olarak, tüm yaşamda bazı zorlukların ortaya çıkacağını anlatan bir rüya olarak görülmektedir.

Rüyada dişçiye gitmeyi görenin; iş ve sosyal yaşamı yanında aile hayatında da zorluk çekeceği öngörülür. Bu rüya, gören kişinin büyük problemlerle buluşacağına ve bu problemlerden kurtulmak amacıyla büyük uğraşlar vereceğine delalettir. Ancak bazı rüya tabiri yapanlara göre de, bazı sıkıntılar ve zorluk içine düşecekken farkındalık ile yaşanacaklardan kurtulacağı şeklinde de yorumu yapılır. Rüyayı görenin, büyük sıkıntılar çekse bile her şeyin üstesinden geleceğine inanılır. Çok rahat, huzurlu ve güzel bir yaşama haber olarak da görülür.

Eğer rüya esnasında dişçi muayenesinde sıra beklemek görülürse, bazı problemler ile uğraşmaya ve sıkıntılı bir yaşama işaret ettiği yorumu yapılır. Bu durum, hasta olan kişilerin iyileşme çabalarına ve henüz hastalığı için çözüm bulamadığına da yorumlanabilir. Maddi yaşamda, iş ve sosyal yaşamda, aile yaşamında ciddi sorunlarla karşılaşacağı da öngörülebilir. Olumlu yorumda ise bu durum, tam kayıplar yaşanırken şans kapısının açılacağı, güzel olaylar yaşanacağı anlamında yorum yapar.

Aynı biçimde; rüyada diş çektirmek, rüyada dişçi görmek, diş görmek gibi durumlarda da genel anlamda olumsuzluk olarak yorumlanmaktadır. Rüyada diş çektirmenin aile ve sosyal yaşantıda zorluk yaşamaya, rüyada dişçi görmenin iş hayatında büyük sorunlarla maddi sıkıntılara, rüyada diş görmenin gören kişinin çok uzun süredir sağlığına dikkat etmediğine, rüyada dişçiye gittiğini görmenin ise iş ve sosyal yaşamda yaşayacağı zorluklara işaret etmek şeklinde yorumlandığı görülebilir.