Pinterest Pinterest Görsel Arama Nasıl Yapılır?

GitLink

Active member
Kullanıcı
Pinterest görsel arama özelliği zamandan tasarruf etmenize ve kısa sürede çok sayıda paylaşıma ulaşmanıza yardımcı olmak amacı ile geliştirilmiştir. Pinterest Lens olarak bilinen özelliği kullanarak kameranızı doğrulttuğunuz herhangi bir nesnenin merkezinde bulunduğu sayısız paylaşıma gidebilirsiniz.

Lens özelliği, yeni tarifler keşfetmek ve yeni fikirler edinmek için ihtiyacınız olabilecek o sayısız paylaşımı parmaklarınızın ucuna getiriyor.

Tabii ki bu özelliği kullanmak yerine Google’da anahtar kelimeler üzerinden de arama yapabilirsiniz. Bu da aradığınız içeriği bulmanızda size yardımcı olur ancak daha pratik bir yol varken fazla zamanınızı alacak yöntemlerle uğraşmamanız önerilir.

Siz de daha pratik bir yöntem arıyor ve zamanı daha verimli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız sosyal medya uygulamasının Lens özelliğinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için aşağıda yer alan adımlara geçin.

Pinterest Görsel Arama Adımları
  • Pinterest uygulamasını açın ve arama simgesine basın.
  • Arama bölümünde yer alan kamera simgesine dokunun.
  • Yakınlaştırma, uzaklaştırma ve odaklama gibi ayarlarınızı yaptıktan sonra nesnenin fotoğrafını çekin.
  • Karşınıza çıkacak olan paylaşımlar sayesinde yeni fikirler edinmeye başlayın.
Daha net bir fotoğraf elde etmek için öncelikle kameranızı sabit tuttuğunuzdan emin olmalısınız. Ortam eğer yeterince iyi aydınlatılmıyorsa flaşı açabilirsiniz fakat nesnenin iyi algılanmaması hâlinde aracın sizi aradığınız sonuca götürmeme ihtimali olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Dolayısıyla ortam aydınlatması için gerekli koşulların yerine getirildiğinden emin olun. Bu konu ile ilgili ayrıntılı olarak bilgilenmenizi sağlayacak akıllı telefon kullanıcılarına yönelik profesyonel fotoğrafçılık tavsiyelerini içeren yazımıza göz atabilirsiniz.

Pinterest Lens Nedir?
Pinterest, 2017 yılında Lens’in beta sürümünü kullanıma sundu. Bu aracı kullanarak akıllı telefonunuzun kamerasını bir nesneye doğrultabilir ve Pinterest’ın o nesne ile ilgili paylaşımları önünüze getirmesini sağlayabilirsiniz.

Varsayalım ki oldukça güzel bir yere gittiniz ve karşınızda harika bir vazo var. Bu vazoya kameranızı doğrultarak o nesne ile ilgili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Yeni Nokia 6.3 Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı!
Lens aracı ne kadar çok görüntü tararsa o kadar akıllı hâle geliyor. Mevcut Pinterest kullanıcısı göz önüne alındığında aracın nesneleri doğru bir şekilde tanımlamasının günden güne ne kadar iyi hâle gelebileceğini tahmin edebiliyorsunuzdur.