Mobil Oyun Pandemide Vakit Geçirebileceğiniz 10 Mobil Uygulama

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Eve kapandığımız şu zamanlarda vaktimizi iyi değerlendirebileceğimiz 10 mobil uygulama

Covid-19 virüsünün dünya genelinde çok fazla yaygınlaşmasından dolayı hepimiz neredeyse evlere kapandık ve her işimizi evin içerisinden gerçekleştirmeye başladık. Hal böyle olunca zaman zaman canımız çok fazla sıkılıyor. Çünkü evde yapacağımız şeyler genelde çok sınırlı oluyor. Bu yüzden bizde sizler için evde kapalı kaldığınız şu zamanlarda vaktinizi hem daha değerli kullanabileceğiniz hem de sıkıntınızı bir nebze de olsa hafifletecek olan 10 mobil uygulamadan bahsedeceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan başlayalım.

1-) Duolingo

Yabancı dil öğrenmek istiyorsanız ve buna zaman bulamadığını söyleyen bir sürü kişi var. Pandemi döneminde hepimiz evimizde sıkışıp kaldığımıza göre bu durumu avantaja çevirmeliyiz öyle değil mi? Bu yüzden sizde Duolingo ile ertelediğiniz dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

2-) Ablo

Dil bilmeden de yabancı insanlarla konuşmak istiyorum diyorsanız Ablo uygulaması tam size göre. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirip kayıt olmak ve insanlarla tanışmak.

3-) Milyoner

Milyoner televizyonlarda gördüğümüz kim milyoner olmak ister gibi yarışmaların mobil versiyonu olan bir oyundur. 1 milyondan fazla kişinin indirdiği oyun pandemi döneminde vaktinizi iyi değerlendirmek için birebir. Çünkü bu oyun sayesinde genel kültür bilginizi artıracaksınız.

4-) TED

Geldik bir başka önemli uygulamaya. TED milyonlarca kişinin ilham verici konuşmalarının yer aldığı bir platformdur. Eğer canınız çok sıkılıyor ve hiçbir şey yapmak istemiyorsanız ilham almak için TED konuşmalarını dinleyebilirsiniz. Hem o konu hakkında bilgilenirsiniz hem de can sıkıntınızı giderirsiniz.

5-) Ev Egzersizleri

Tabi ki pandemiden dolayı hareketlerimiz iyice azalmaya başladı. Nerdeyse günün yarısında oturuyor ve hareket etmiyoruz. Bu durumdan kurtulmak için Ev Egzersizleri diye bir uygulama var onu kullanabilirsiniz.

6-) Hızlı Beyin

Beyin egzersizi yapmak istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Bu uygulamanın içerisinde bir sürü beyin egzersizi bulunuyor. Matematikten tutunda akıllı ve hızlı düşünme egzersizlerine kadar bir sürü egzersiz bulunuyor.

7-) Voscreen

Bu listemizde dil öğrenmenin önemini biraz olsun size anlatmak için bir İngilizce uygulamasına da yer vermek istedik.

Eğer film ve dizi izlemeyi çok seviyorsanız bu uygulama sayesinde hem önemli film ve dizilerin repliklerini izleyecek hem de İngilizce öğreneceksiniz. Kısa repliklerle o dili anadili olarak konuşan kişilerden İngilizceyi bizzat duyacak ve İngilizce öğrenmenin o kadar zor olmadığının farkına varacaksınız.

:cool: Storytel

Bu listede ki önemli uygulamalardan birisi de hiç şüphesiz Storytel uygulaması. Sesli kitap uygulaması olan Storytel içerisinde bir sürü sesli kitap barındırıyor. Bu kitapları profesyonel kişiler sizlerin dinlemesi için seslendiriyor. Tek dezavantajı uygulamanın aylık bir ücretinin olması. Uygulamayı kullanmak için her ay belli miktarda ücret ödemek gerekiyor.

9-) Netflix

Film ve dizi deyince akla gelen Netflix pandemi döneminde film ve dizi izlemek için birebir. Film ve dizi izlemenin yanında sizlerin yabancı dil seviyesini geliştirmeye yardımcı da olan bu uygulamanın bir sürü kullanıcısı bulunuyor. Bu da Storytel uygulaması gibi aylık bir ücret istiyor.

10-) Words of Wonders

Fugo Games tarafından geliştirilen bir kelime bulmaca oyunudur. Bu uygulamanın diğer kelime uygulamalarından farkı her bulmaca da yeni bir yer hakkında bilgi bulundurması. Sizi dünyanın farklı bölgelerine götürüyor ve orayı tanımanızı sağlıyor.
 

dvrzener

New member
Kullanıcı
Pandemi döneminin bize getirisi mi desem pandemi döneminin sonucu mu desem bilemedim ama her neyse bu olgu kesinlikle yabancı film izlemek oldu. Netflix i olsun amazon prime ı olsun exxen i olsun bu gibi çeşitli programlar bizi yabancı filmlere alıştırdı fazlası ile.
 
Moderatör tarafında düzenlendi: