Instagram İnstagram Reklamlarında Video İçerikler Nasıl Olmalıdır?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
İnstagram Reklamlarında Video İçerikler Nasıl Olmalıdır?

İnstagram 2010 yılında sadece İOS işletim sistemi kullanan telefon markaları için üretilmiş ve ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş olan bir fotoğraf paylaşma platformudur. Henüz 2 yıl sonra 2012 yılında Android işletim sistemleri için de kullanıma sunulan instagram oldukça fazla ilgi görmüş ve bu vesile ile de kullanıcı sayısı her geçen gün artmıştır. Bunun sonucunda neredeyse her insanın önüne gelen instagramın ortaya çıkışı ve insanlar tarafından ilgi görmesinin temelinde günümüzün en önemli teknolojilerinin başında gelen akıllı cihazlardır. Akıllı cihazların insan hayatına dahil olmasının ardından önceden de var olan sosyal medya olgusu daha da güçlenmiş ve neredeyse her insan tarafından oldukça fazla ilgi gören ve bunun sonucunda ise her insanın elinde olan akıllı cihazlarla birlikte daha fazla kullanıcıya ulaşmıştır.

İnstagram reklamları özellikle işletmeler için oldukça önem taşımaktadır. Bu önemin sebebi ise akıllı cihazlardır. Neredeyse her insanın elinde olan bu akıllı cihazlar sebebiyle instagramın kullanıcı sayısı oldukça fazla ve her geçen gün artmaktadır. Bunun sebebi ise insanların günün her anında ve her yerde instagrama daha kolay ulaşabiliyor olmasıdır. Bununla birlikte reklam içerikleri oldukça artan intagramda artık sadece fotoğraf reklamları insanların dikkatini çekmezken video reklamlar daha fazla dikkat çekmektedir. Bu sebeple özellikle işletmeler için video reklamlar son derece önemlidir.

İnstagram Reklam İçerikleri

Önceki başlıkta da bahsedildiği üzere, akıllı cihazların insan hayatına dahil olmasının hemen ardından ortaya çıkan instagram insanlar için oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Bunun sebebi ise kişilerin kendilerini insanlar tarafından beğenilir bir vaziyette görmek istemeleridir. Bu sebeple insanlar bu sosyal medya mecrası vasıtası ile birçok fotoğraf paylaşarak beğeniler almış ve kendilerini tatmin etmişlerdir. Bunun haricinde akıllı cihazlar vasıtası ile günün her anında her yerde ulaşılabilir bir sosyal medya mecrası olması da oldukça önemli bir durumdur. Bu sebeple insanlar son derece önemli bir konuma koymuş ve her geçen gün de kullanıcı sayısı artmaktadır. Özellikle günümüze geldikçe oldukça fazla olan kullanıcı sayısı sebebiyle birçok insan için he iş hem meslek hem de reklam verme mecrası haline gelen instagram her açıdan birçok insan ve şirketin dikkatini üzerine çekmektedir.

Birçok şirket ve insan instagrama video özelliğinin gelmesi ile birlikte bu video içerikler üzerinden reklam yapmak ve bu vesile ile de birçok insana ulaşmayı hedeflemektedir. Özellikle bu video reklam içeriklerinde insanların dikkatini çekmek için özgün içerikler oldukça önem taşımaktadır. Özgün bir ürün, kaliteli bir video ve özgün bir video içeriği sayesinde her ürün her insanın mutlaka dikkatini çekecektir. Bununla birlikte, her yaş grubundan insanı bünyesinde barındıran instagramda video reklam içeriklerinin her yaş grubuna hitap etmesi de oldukça önemlidir.