Astroloji HANGİ BURÇLAR UTANGAÇTIR?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
HANGİ BURÇLAR UTANGAÇTIR?

Burçların gizemli dünyası her zaman şaşırtır. Kişisel özellikler konusunda burçlar en belirgin ayrıntıyı verecek güçtedir. Her konuda burçlara danıştığımız bu zaman diliminde bir diğer merak edilen konu ise utangaçlık. İnsani olarak duygularımız içerisinde en çok merak edileni utangaçlık. Utangaç insanları burçlara göre gruplandırmak mümkün. İşte çoktan aza doğru en çok utangaçlık özellikleri ile burçlar:

Balık Burcu Yine En Fazlası

Balık burcu özellikle duygusal yapısı ile bilinen ve bu yapısı ile çok sevilen burçların başında gelmekte. Astroloji denilince burçlar, burç denilince de yapısı ile herkesi şaşırtan balık buru başta gelmekte. Balık burcunun en çok tanınan ve en çok bilinen özelliği ise utangaçlığı. Balık burcu kadını ve erkeği özellikle bazı ortamlarda yaşadıkları olumsuzluklara karşı oldukça karamsar olabilir. Yaptığı her işte duygusallığı ön plana koyan balık burcu üzüleceğini düşünerek utangaç tavırları ile bazen sizi yorabilir.

Yengeç Utanır

Bazı burçlar duygusal bazı burçlar ise aşırı duygusaldır. Bu duygusallık maalesef ki utangaç tavırları da bir araya getiriyor. Yengeç burcu bunaltıcı derecede duygusal olduğu gibi bu duygusallığından dolayı da aşırı derecede utangaç olabilir. Yengeç burcu ilgiyi sever. İlgiyi sevdiğinden dolayı alınganlık onların diğer adıdır. Alınganlık veya ilgisizlik oluşabilecek her duruma karşı utangaç tavırları ile duvar örmeyi tercih eder.

Oğlak Burcu da Utanır

Oğlak burcu deyince akla gelen ilk şey inat ve sabırdır. Bu özellikleri ile oğlak burcu utanma konusunda en son akla gelen burç olabilir. Ama gizledikleri bir özellikleri daha vardır. İnanması zor olabilir ama oğlak burcu en çok utanan burçlar arasındadır. Yalnız bu özelliklerini o kadar güzel gizlerler ki siz sadece inat ve sabır dolu olan yanlarını görebilirsiniz. Oğlak burcu ise yapamadıklarının sorumlusu olarak utangaçlığını görür.

Başak Sadece Titiz Değildir

Başak burcu utangaç aşık olarak bilinir. Sever hem de de herkesten çok sever ama bu utangaç yapısından dolayı bunu göstermekten çekinir. Oldukça tutkulu bir aşk hayatı olan başak burcu için biraz daha fazla savaşmanız gerekebilir. Çünkü başak burcunun içini açması utangaçlığını yenmesine bağlıdır. Utangaçlığı ortadan kalktığında onunla çok mutlu olabilirsiniz.

İkizler Utanarak Yaşıyor

İkizler burcu utangaç olmayan kişiler ile yaşadığı mutluluk ile bilinir. Aslında bu utangaçlığını yendiği mükemmel bir ilişki olduğu için ona huzur verir. Utangaç olmayan biri ile sınırlarını aşıp bu sevmediği özelliğinden kurtulabilir. Bu burç kendisinden bir şey sevmiyorsa bu utangaçlık. Yalnız bu utangaçlık herkese eşit seviye de olmayabilir. Bazen bu konuda perdelerini de kaldırmayı bilir.

Kova Utangaç Mı?

Kova utangaçlık konusunda en çok arada kalan burçlardan biridir. Bazen utangaç ve içine kapalı olan bu burç bir anda oldukça neşeli ve dışa dönük olabilir. Onu bundan dolayı yargılamanız her zaman yanlış olacaktır.