Astroloji HANGİ BURÇLAR KİTAP OKUMAYI SEVER?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
HANGİ BURÇLAR KİTAP OKUMAYI SEVER?

Hangi Burçlar Kitap Okur?

Kitap okumak kişiden kişiye değişir ama bunun üzerinde burçların etkisinin olduğu da göz ardı edilmemelidir. Mesela entelektüel yanları ağır basan burçların; şair, ressam, heykeltıraş, oyuncu, yönetmen, yazar vs. tarzı meslekleri yaptıkları aşikardır. Astroloji haritasında kültürel ve sanatsal faaliyetleri ön planda olan insanlar tabi ki kendilerini geliştirmek maksadıyla daha çok kitap okurlar. Lakin tabi ki bu konuda genelleme yapmak burçların genel özelliklerine göre mümkündür.

Entelektüel Yanı Ağır Basan Burçlar
Her burcun kendine özel entelektüel yanları olmakla birlikte bu özelliklerinin ne kadar ağır bastığı haritalarına göre belirlenir. Başak burcu eleştirel huyu ve ani rol yetenekleriyle bilinir. Bu özellikleri onun oyunculuk, yönetmenlik, eleştirmenlik, avukatlık gibi mesleklerde başarılı olmasını sağlar. İkizler burcu ise zeki ve şeytan tüylü yapıları ile istedikleri herhangi bir alanda kendilerini geliştirerek çok iyi başarılar elde etmeleri mümkündür. Konuşmayı inanılmaz seven ikizler burcu her şeyi merak edebilme potansiyeline sahiptir. Bu güçlü merak arzuları tabi ki kendilerini belli bir konuda aşmak gayesinde olanlar için büyük bir şanstır. Ateş grubuna mensup koç burcu da zekilik konusunda ikizler ile yarışır, bir okuduğunu bir daha unutmayan koç burcu ikizler gibi hazır cevap olmayı ve konuşup felsefe yapmayı seven burçlardandır.

Aslan burcu kendisinin herhangi bir entelektüel yönünü keşfettikten sonra üzerine düşerse ortaya orijinal ve eşi benzeri görülmemiş işler çıkarır. Akrep burcu kendisini devamlı ilerletmek isteyen ve hırslı bir burçtur eğer ki buna vakit ayırmak isterse altından kalkamayacağı sanat dalı olmaz. Terazi burcu üşengeçliğini bir kenara bırakıp istediği sanatsal alana yönelirse Venüs onun bu alanını da destekler. Boğa burcu dediğim dedik ve kalın çemberlerle çevrili fikirlerini biraz yumuşatmaya karar verirse okumadığı yazı izlemediği film ve inat edipte başaramadığı iş olmaz. Kültürel anlamda kendisini geliştirmeye en açık olan burç ise tartışmasız kova burcudur. Müze gezmek, film izlemek, resim yapmak onlardan sorulur.

Üşengeç Burçlar
Terazi üşengeç burçların başında gelir, öyle ki başarmak istedikleri bir konu ortada yoksa hareket etmeleri için bir neden yoktur. Ardından oğlak, balık, boğa, akrep, yay ve aslan onu takip eder. Bu burçların hırs ya da istekleri doğrultusunda hayatları şekillenir.

Kitap Okuyan Burçlar Hangileridir?
Astroloji de genel olarak burçların kitap okuma potansiyelini anlatabilmek için yukarıda verilen örneklerle ulaşılabilir bir genelleme ile kova, koç, boğa, aslan, akrep ve ikizler kitap okumayı seven burçlar arasındadır. Alışkanlık haline getirebilecek güç ise iradeli, hırslı ve kararlı burçlardan olan akrep, boğa ve koç burçlarında bolca vardır. Detaycı burçlardan olan başak, balık ve ikizler ise okudukları bir kitaptan araştırdıkları ile kendilerini geliştirebilir ve meraklarını giderecek olan konuları irdeleyerek entelektüel insanlar arasında öne çıkabilirler.