Kadına Dair Çocuklarınıza Nasıl Matematiği Sevdirebilirsiniz? İşte size 5 Altın Öneri

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Çoğu insanın yapamadığını sandığı veya kesin olarak yapamadığı ayrıca yapamayacağı bir yetenek olduğunu düşündüğü ders dersek matematiğin tanımını yapmış oluruz.Aslında matematiği daha doğru öğrenme teknikleriyle hepimizin gözünde büyüterek zorlaştırdığı matematiği çözmek asla imkansız değildir.Matematik asla korkulacak bir şey değildir.Siz ilk olarak matematiğin herkes tarafından kolayca yapılabilecek bir ders olduğunuz aklınızdan çıkarmamalısınız.

372-3721014_children-sitting-png-download-assessment-child.jpg

Küçük yaştaki çocuklara zor gibi görülen ama aslında birkaç formülünü ve püf noktasını bularak gözünüzde daha kolay daha basit bir derse dönüştürebilirsiniz.

1-Matematiği Günlük Yaşamınızda Kullanarak Daha Kolay Hale Getirebilirsiniz!

Matematik sadece bir ders olarak görülmemeli içinde yaşadığımız bu hayatın hewr anında her alanında aslında matematiğin var olduğunu kabullenmeliyiz.Çocuğunuzla aktivite yaptığınız zamanlarda matematiği güzel ve kolay bir şekilde günlük hayatınızda kullanın.Örneğin alışverişten geldikten sonra gelir giderleri kolay toplama çıkarma işlemlerini çocuğunuzla yapabilirsiniz.

2-İlham verici öyküler çoğunlukla dikkatlerini çeker

Çocuklar çocukluk dönemlerinde aslında her şeyin farkında oldukları bir dönemdedirler. Gözleri, kulakları her zaman açıktır sanki bir kamera gibi her şeyi beyinlerine akıllarına kaydederler.Onlara günümüzde veya eskiden yaşamış olan büyük matematikçilerin hayatlarını öykü olarak anlatabilirsiniz.Buda çocuğunuzun matematiğe karşı olan hevesini arttıracaktır.

3-Oynayarak Öğretebilirsiniz!

Çocuklarınızın dikkatlerini matematiği bir oyuna çevirerek matematiğe olan dikkatini daha da arttırabilirsiniz. Aslında bu yöntem çocuklarınızın matematiği en güzel ve en kolay bir şekilde öğrenmelerine olanak sağlar.

Puzzle veya hafıza oyunlar,zeka oyunları hazırlayarak çocuğunuzun matematiğe olan sevgisini isteğini daha fazla arttırabilirsiniz.

4-Kolay,basit sorular sorarak çocuklarınızı matematiğe karşı özgüvenlerini arttırırsınız.

Çocuklar çoğunlukla emin olarak yapabildikleri işlerden daha çok hoşlanırlar.Onları ilk önce matematiğin ne kadar kolay ve basit olduğunu zor değil eğlenceli olduğunu göstermelisiniz.Basit olan ve bildikleri sorular sorarak onları takdir ederek veya ödül vererek matematiğe olan özgüvenlerini arttırırsınız.

5-Gizemli, Maceralı Oyunlar Her zaman ilgi çekici olmuştur.

Bulmaca, bilmece veya biraz daha yaşı büyü kolan çocuklarınıza bir kelime bir işlem gibi oyunlar oynatarak veya maceralı gizem dolu oyunlar ile onlara matematiğin daha çekici olduğuna ikna etmelisiniz.