Kitap ÇİKOLATA MAKİNELERİ HAKKINDA HER ŞEY

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Çikolata bütün dünyada en çok sevilen ve tüketilen abur cuburlardan biridir. Herkesin damak tadına hitap edecek bitterinden sütlüsüne, sütlüsünden fındıklısına çok fazla çeşit bulunur. Sizler de eğer çikolataların nasıl yapıldığını merak ediyor ve çikolata makinelerine ilginiz varsa tam olarak doğru yerdesiniz. Sizlere bu yazımızda çikolata yapım makineleri ve çikolata temperleme makineleri gibi, çikolata yapımıyla ilgili olan çeşitli makinelerden bahsedeceğiz.

sicak-cikolata-650x330.jpg


ÇİKOLATA ERİTME MAKİNESİ

Tamamı paslanmaz çelik ve hijyenik ürünlerden imal edilmiş olan çikolata eritme makineleri, çikolatalarınızı en uygun ısılarda en kısa sürede eritmeyi amaçlar. Makinetürkiye’ nin sunduğu kolaylıklardan biri olan programlanabilir zamanlayıcı sayesinde istenilen zamanda, sürekli veya kesintili olarak çalıştırılabilir. Bunun yanında çikolata eritme makineleri pedal veya tuş yoluyla kontrol edilebilir. Isının makinenin hem tabanında hem yanlarında eşit dağılmasını sağlayarak çikolatanın her bir kısmını eşit şekilde eritir. Kısa sürede fazla miktarda çikolataların erimesini sağladığı için enerjiden ve zamandan da tasarruf etmiş olur. Kullanım sonrası kolayca temizlenebildiği için leke bırakmaz. Sizler de çikolatacılarınız ve pastanelerinizin için çikolata eritme makinesi almayı düşüyorsanız eğer, firmamızın en kaliteli ve dayanıklı malzemelerden imal edilmiş ürünlerini kaçırmayın.

ÇİKOLATA TEMPERLEME MAKİNESİ

Çikolata temperleme makineleri, çikolataların kısa sürede eritilmesini ve uzun süreler sıcak kalmasını sağlamak amacıyla üretilmiş, makine.com ’un müşterilerine sunduğu en kullanışlı ürünlerden biridir. Bu ürün özellikle pastaneler ve küçük çikolata işletmeleri için çok uygun makinelerdir. Bu makineler çikolataları en kısa sürede eritip temperleme düzeyine getirebildiği gibi bunun yanında eritme ve barındırma işlerini de kolaylıkla gerçekleştirmektedir.

Çikolataların yapımında ve tadının lezzetli olmasında temperleme makineleri çok büyük bir rol oynamaktadır. Çikolata temperleme makineleri kısaca, çikolata eritme makineleri gibi çikolatanın içindeki kakaonun yağını kristalleştirmeyi amaçlar. Yani çikolatayı uygun çalışma sıcaklığına getirir ve bu sayede kakonun içerisindeki kristalleşmeyi sağlar. Bu sayede kakaolardan en lezzetli ve parlak çikolatalar elde edilir. Çikolataların parlak olması, çikolata temperleme makinelerinin kaliteli çikolata yaptığının bir ispatıdır. Her çeşit çikolata, firmamızın çikolata eritme makineleri sayesinde temperlenip lezzetli haline kavuşmaktadır. Makinetürkiye.com’ un en kaliteli malzemelerden ürettiği çikolata makineleri sayesinde imalathanelerde pratik çalışma alanı oluşmaktadır. Bunun yanında çikolata yapma makinelerinin kolay temizlenebilen ve dayanıklı yapıları sayesinde uzun yıllar kullanılmaktadır. Bu makinelerde temperlediğiniz çikolataları uzun saatler saklayabilirsiniz. Bu durum pastanelerde ve küçük çikolata dükkanlarında son derece kullanışlı bulunmaktadır.

ÇİKOLATA BENMARİ MAKİNESİ

Çikolata makinelerinden bir diğeri ve makinetürkiye.com’ da en çok rağbet görenlerden biri de çikolata benmari makinesidir. Bu makineler paslanmaz çelikten imal edilirler bu sayede oldukça dayanıklıdırlar. Kapasiteleri son derece geniş olan bu çikolata benmari makineleri; içine konacak suya, istenilen sıcaklığa ve çikolatanın miktarına dikkat etmeyi gerektiren bir sistemdir. Çeşitli boylarda benmari makineleri olduğu gibi her boyu çok kolaylıkla temizlenebilmektedir.

Çikolatalar benmari usulü eritilirken ısının derecesi çok önemlidir. Benmari makineleri de bu hususu karşılayabilecek, hassas ısı ayarı yapılabilecek şekilde imal edilmiştir.

ÇİKOLATA KAPLAMA MAKİNESİ

Makinetürkiye.com’ un müşterilerine sunduğu imkanlardan biri de çikolata kaplama makineleridir. Bu makineler istenilen tüm kekleri, meyveleri, gofretleri ve bunun gibi ürünleri çikolatayla kaplamaya yarayan ürünlerdir. Çikolata kaplama makineleri paslanmaz çelikten imal edildiği için dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bunun yanında çikolatanın sıcaklığı, makinenin hızı ve pompa ayar sistemi gibi işlemler kumanda panosundan ayarlanabilir olup kullanıcı hatalarına karşı son derece dayanıklıdır. Ürünler tamamen krom alaşımlı olup 25 devir hızla dönmektedir.

ÇİKOLATA FONDÜ MAKİNESİ

Fondü özellikle Fransa’da çok meşhur olan çikolatanın eritilmesi sonucu oluşturulmuş bir tatlıdır. Ülkemizde de son derece revaçta olan fondü, cafelerde ve pastanelerde çikolata fondü makineleriyle yapılmaktadır. Makinetürkiye.com ailesi en uzun ömürlü ve kaliteli çikolata fondü makinelerini değerli müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Çeşitli boyları olan fondü makineleri kullanım sonrası kolaylıkla yıkanıp, temizlenebilmektedir. Her çeşit çikolatayı en hızlı şekilde eritip uzun saatler sıcak kalmasını sağladıkları için çikolata fondü makineleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu makinelerin küçük boyları alınıp, rahatlıkla evlerde de kullanılabilir. Kullanım kolaylığı açısından çok rahat olduğu için çok satan makineler arasında yer almaktadır.