Astroloji BURÇLARIN HAYATIMIZA ETKİSİ

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
BURÇLARIN HAYATIMIZA ETKİSİ

İnsanlar hayatlarında açıklaması olmayan birtakım yaşanmışlıklara açıklama bulmak ister. Bu süreçte de belirli alternatifler vardır. Bunlardan birisi de astroloji, yani burçlardır. Pek çok kişi hayatını yorumlamaya o kadar heveslidir ki, günün ilk saatlerinde direkt olarak günlük burç yorumlarına bakma ihtiyacı duyarlar, bunun yanında haftalık ve aylık burç yorumlarına bakmayı da ihmal etmezler. Öyle ki, artık burç yorumlarına göre hayatlarına yön verirler. Örnek verecek olursak herhangi bir burçtan bir insanın yıllık burç yorumuna baktığını varsayalım. Yorumda şöyle diyor; 2020 yılı sizin için aşk yılı olacak, muhteşem para kazanacaksınız, kişisel iletişiminiz güçlenecek… gibi yorumlar geçiyor. İnsanda bu yorumu okuyunca 2020 yılında para kazanacak diye, hayatının aşkını bulacak diye ümitleniyor ve yaşamını bu yoruma göre şekillendiriyor.

Peki neden? Neden insanoğlu hayatını kendi belirlemiyor da, küçük bir burç yorumunu tutunacak bir dalmış gibi görüyor? Cevabın basit olduğunu düşünüyorum, çünkü hayatlarının o bölümünü doldurabilecek birisi maalesef yok. Birisini düşünün, hayatı dört dörtlük, ailesiyle bir sıkıntısı olmayan, kendine yetecek kadar parası olan, keyfini yapabilen bir insan… Sizce böyle bir insanın burç yorumuna göre hayatını idame ettirmesi düşünülebilir mi? Cevabınız hayır olacaktır. Kesinlikle burç yorumlarına inananları kötülemiyorum, sadece burç yorumlarına göre hayatını değiştiren insanlara tutunacak dalın burç yorumları olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Kendimden örnek vermek istiyorum, mesela ben ayda bir, maksimum 2 kere kahve falıma baktırmayı severim. Çünkü duyduğum şeylerin beni rahatlattığını düşünüyorum. Ama hayatımı bu kahve falına göre idame ettirmiyorum. Sonuçta basit bir kahvenin sizin hayatınıza nasıl bir etkisi olabilir ki?

Hayatımızda yaşayacağımız daha nice yıllar, yaşayacağımız nice dostluklar, işte bu hayatımızın aşkı dediğimiz, ancak bizi yarı yolda bırakan nice erkek arkadaş/kız arkadaş olacak. Hayatımızın belirli bir bölümünde baktıracağımız bir kahve falı, burç yorumu veya aklınıza gelebilecek diğer falların tuttuğunuz hayat direksiyonunu ele geçirmesine asla izin vermeyin.