Astroloji Burç Uyumu Nedir?

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Burç uyumu, burçların diğer burçlarla uyumudur. Burç uyumu çok önemlidir çünkü burçlar bize her konuda bilgi vermektedir. Kişisel özelliklerimiz, fiziksel özelliklerimiz, iç dünyamız hakkında ipuçları taşımaktadır. Her burcun anlaşabildiği ve anlaşamadığı burçlar vardır. Burç uyumuna bakarken sadece kişinin Güneş burcuna bakmak doğru olmaz. Güneş burcu kadar yükselen burcu da kişi hakkında bilgi verir. Daha detaylı bilgi kişilerin doğum haritaları çıkartılarak alınır. Doğum haritasında her gezegenin temsil ettiği farklı konular vardır. Kişisel gezegenler kişi hakkında bilgi verir. Sinastri, Kompozit gibi harita çeşitleri burç uyumu konusunda detaylı bilgi verir. Burç uyumu insanların hayatını kolaylaştırır.

Burç Uyumu Neden Önemlidir?

Anlaştığı burcu bilen insan buna göre hayatına insan alırken dikkat eder. Anlaşabildiği insanları alır. Bir insanla tanıştığınızda yıllardır tanıyor gibi hissederseniz aranızda burç uyumu olması çok olasıdır. Aynı zamanda sebepsiz bir şekildi bir insanı sevmediyseniz uyumsuz burçlara sahip olabilirsiniz. Arkadaşlık kadar kadın erkek ilişkilerinde de burçlar fazlasıyla önem taşır. Partnerinizi seçerken burcunu öğrenip onun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hangi Burçlar Uyumludur?

Burçlar elementlerine göre sınıflandırılmıştır. Toprak elementi burçları Başak, Boğa, Oğlaktır. Su elementi burçları Yengeç, Akrep, Balıktır. Hava elementi burçları Terazi, Kova, İkizlerdir. Ateş elementi burçları Koç, Aslan, Yaydır. Burçlar elementinin özelliklerini taşır. Bu yüzden aynı elemente sahip burçlar iyi anlaşır.

Burç Uyumları

Başak ve Oğlak burçları dengeli, sakin ve düzenlidirler. Benzer özellikteki iki burç iyi anlaşır. Boğa burcu aynı zamanda su grubundan Yengeç burcuyla da iyi anlaşır. Çok iyi iki partner veya arkadaş olabilirler. Duygusal Yengeç burçlarının hassaslığı Boğa burçlarının hoşuna gider. Astroloji yorumcuları ikizler burcunun diğer bir ikizler burcuyla iyi anlaşabileceği kanısındadır. Yengeç burçları kendileri gibi su burcu olan balık burçlarıyla çok iyi anlaşır. Duygusal yönden birbirlerini çok iyi anlarlar. Başak burçları kendileri gibi toprak grubundan olan Oğlak ve Boğa burçlarıyla çok iyi anlaşırken, zıt burçları balıktır. Dünyaya sağlam adımlar atan Başak burçları için, Hayal dünyalarında yaşayan Balık burçları uygun değildir. İki taraf da birbiriyle anlaşamaz.

Terazi burçları, İkizler ve Kova burçlarıyla çok iyi arkadaş olur. Birlikte eğlenceli şeyler yapabilirler. Yay burçları da gezmeyi ve eğlenmeyi sevdiğinden Terazi, İkizler ve Kova burçlarıyla anlaşabilir. Başak ve Boğa burçları çok iyi dost olurlar. Birbirlerinin sırdaşı olurlar. Kimin bir derdi olsa ötekine koşar. Başak burcu Boğa burcunun hayatını düzenlemekten çok hoşlanır çünkü boğa burçları düzensiz insanlardır. Kova burçları hayata farklı bir pencereden bakar. Bu yüzden de hayata onlar gibi bambaşka bir pencereden bakan terazi burçlarıyla çok iyi anlaşırlar. Koç burçları, hiçbir kaba sığmayan yapılarıyla kendileri gibi enerjik aslan burçlarıyla çok iyi anlaşır. Aynı zamanda bir Koç burcu bir Balık burcunun hislerini çok rahat anlayabilir.