Astroloji BURÇ SEMBOLLERİ VE ANLAMLARI

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
BURÇ SEMBOLLERİ VE ANLAMLARI

Kişilerin doğum tarihine göre belirlenen burçların hepsi farklı özelliklere sahiptir. İnsanların kişisel özelliklerini ve yaşam biçimini etkileyen ve yansıtan burçlar farklı gruplara ayrılmakta ve farklı semboller ile ifade edilmektedir. Burç simgelerinin hepsi burç özelliklerine göre farklı anlamlar içermektedir. Burç sembolleri ve anlamlarına şöyle bir göz atacak olursak;

Koç Burcu:
Koç burcunun sembolü boynuzdur. Koç burcunun en belirgin özelliği olan cesaret ve öncülüğü simgeleyen boynuz aynı zamanda yeni başlangıçları simgelemektedir.

Boğa Burcu:
Boğa burcu için en önemli detay dostluktur. Boğa burcunu temsil ede boğa boynuzu da sağlam arkadaşlıklar ve uzun süreli dostlukları temsil etmektedir.

İkizler Burcu:
Çift karakterli burç olarak tanımlanan ikizler burcu da ikiz bir sembol ile temsil edilmektedir. Olayları iki farklı açıdan görebilen ve değerlendirebilen ikizler burcu ani kararlar alırken bu özellikleri sayesinde sağlam hareket edebilmektedir.

Yengeç Burcu:
Yengeç burcunun sembolü yine yengeç figürüdür. Duygusal bir burç olan yengeç burcu karşısındaki insana da duygusal ve sıcak bir yaklaşım sağlamaktadır.

Aslan Burcu:
Aslan burcu da aynı Koç burcu gibi liderliği temsil etmektedir. Güneşten almış olduğu enerjiyi insanlara aktarmakta ve asla liderlik taslamayarak etrafında bulunan diğer insanlara ışık saçmaktadır.

Başak Burcu:
Başak burcunun en belirgin özelliği titizlik ve düzendir. Her zaman yaptığı işin çok daha iyisini yapmak isteyen başak burcu kendini gerçekçi olarak değerlendirmektedir.

Terazi Burcu:
Denge ve adaleti simgeler. Dış görünüşünde sağlam ve dayanıklı bir yapı sergilemekte olan terazi burcu sağlam duruşu ve olgun davranışları ile de karşısındaki insana her zaman destek sağlar.

Akrep Burcu:
Soğuk ve düşmanına karşı acımasız bir burçtur. Ancak akrep burcu ne kadar acımasız gibi görünüyor olsa da sevdiklerine karşı merhametlidir ve oldukça zeki bir burçtur.

Yay Burcu:
Yay burcunu temsil eden ok sembolü başka burçlar ile ilişkisinin sağlam olduğunu temsil eder. Yay burcu her ne kadar özgüveni yüksek bir burç olsa da yalnızlığı sevmez.

Oğlak Burcu:
Oğlak burcu daima kararlı ve emin adımlar ile hareket eder. Oğlak burcunda genç yaşta olanlar daha içine kapanık olurken ilerleyen yaşlarda daha emin adımlar atarak kendinden emin davranışları ilgi çekmektedir.

Kova Burcu:

Deniz dalgası sembolü ile anlatılmakta olan kova burcu zor bir burçtur. Kova burcu daima açık sözlü ve adil davranışlıdır ancak kova burcunu anlamak ve derinlerine inmek oldukça zordur.

Balık Burcu:
Balık sembolü ile ifade edilmekte olan balık burcu asla ve asla yalnızlığı sevmez. Duygularını kolay ve rahat bir şekilde ifade edebilen balık burcu, karşısındaki insanın da ona kolay bir şekilde açılmasını sağlar. Duygusal olarak bilinen balık burcu sürekli olarak diğer insanlar ile bir bağ kurma peşindedir.