Bilgisayar Oyunu Arkadaşlarınızla Birlikte Güzel Vakit Geçirebileceğiniz 5 Bilgisayar Oyunu

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
TOWN OF SALEM

8710ecd8a710e3b557904bfaadfe055084a0d1d6.jpg


Town of Salem, bildiğimiz vampir-köylü oyunun bilgisayar oyunu hali denilebilir. Çevrimiçi oynanabilirlik özelliği ile arkadaşlarınız ile birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz oyunlardan birisidir. Oyun 7 ila 15 kişi ile oynanmaktadır. Amaç hayatta kalmayı başarmaktır. Oynanış olarak çok basit bir oyun olsa da hayatta kalmak sanıldığı kadar basit değildir. Herkesin oyunda bir rolü vardır. Başarılı olabilmek için hitabet ve ikna gücünüz olmalıdır. Oyun Town, Mafia ve Neutrals olarak üç sınıftan oluşmaktadır. Oyuncular oyun başında kendilerine takma isim seçerler ve lobide toplanırlar. Kimse birbirinin rolünü bilmez. Eğer Mafia değilseniz, oyundaki amacınız garip bir şey gördüğünüz de diğer arkadaşlarınıza bunu anlatmak ve ikna yeteneğiniz kullanarak mafyayı yakalamaktır. Oyun arkadaş grupları ile oynandığında çok keyifli bir hal alır.

AMONG US

2e881-16000838182781-500.jpg


Among Us da Town of Salem gibi vampir-köylü mantığında bir oyundur. Fakat vampir-köylüden çok daha eğleneceğiniz bir ortam sunmaktadır. Maksimum 10 kişiyle oynanmaktadır. Kendi arkadaşlarınızla oynamanın yanı sıra, yabancılar ile de oynanmaktadır. Town of Salem’de mafyaları yakalamak için çaba gösterirken Among Us da Imposter adı verilen kişileri yakalamanız gerekmektedir. Kimin imposter olduğunu bilmemeniz de oyunu eğlenceli kılmaktadır.

DONT STARVE TOGETHER

ss_1d143d61ae5f40b98994ec9a3a26924efe5d6189.1920x1080.jpg


Bağımsız oyunlar arasında en başarılı oyunlardan birisidir. Oyun bizim doğada ne kadar süre hayatta kalabileceğimizi test etmektedir. Karnımızı doyurmak için yiyecek bulmak, karanlıktan korktuğumuz için ateş yakmak, barınmak için çadır kurmak, bir süre sonra kamp alanı oluşturmak, daha sonra kendi besinlerinizi üretmek için tarlalar oluşturmak gibi aşamaları vardır. Arkadaşlarınızla birlikte oynadığınız zaman görev dağılımları yaparak bu işlemler çok daha kolaylaşmaktadır. Tehlikelere karşı birlikte mücadele etmek, birlikte hayatta kalmak oyunu daha cazip kılan etkenlerdendir.

TERRARİA

terraria-5.jpg


Terraria, oyunculara bir dünya sunmakta ve bu dünyayı istedikleri gibi inşa etme fırsatı vermektedir. Arkadaşlarınızla birlikte keşifler yapabileceğiniz, kazılarla cevherler elde edebileceğiniz, eşyalar toplayarak kendinize yaşam alanları oluşturabileceğiniz bir oyundur. Oyunda düşmanlarınız da bulunmaktadır. Oynanış mantığı olarak Minecraft oyunu hatırlatmaktadır. 2D grafikleriyle eğlenceli vakit geçirmeniz için ideal bir oyundur.

TORCHLIGHT II


epic-games-storeda-torchlight-ii-ucretsiz.jpg


Torchlight 4 karakterden oluşan, hikayeli teması ile birlikte çeşit çeşit görevleri, çevrimiçi oynanış imkanı, sayısız düşmanlarla çarpıştığınız ve karakterlerinizi kendi istediğiniz şekilde güçlendirebileceğiniz bir oyundur. Hazineler topladığınız tabiri caizse vurdulu kırdılı oyunlar arasındadır. 4 karakterden oluştuğu için en fazla 4 kişi ile oynanmaktadır. Kullanılan müzik ve sesler