Teknoloji Haberleri Apple, AirPod'ları kontrol etmenin yeni yollarını patentledi

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
Apple, vücudun farklı bölümlerinin hareketlerini kullanarak kulaklıkları kontrol etmek için bir patent aldı. Forbes, bu teknolojinin ikinci nesil AirPods Pro'da kullanılabileceğini öne sürüyor.

5de0c81567b0a92944790d24.jpg


Bu Apple patenti, kulaklıklar dahil olmak üzere ses aygıtlarını kontrol etmenin bir dizi yeni yolunu açıklamaktadır. Böyle bir cihaz, yalnızca çeşitli kullanıcı sinyallerini okuyamayacak, aynı zamanda rastgele hareketleri kasıtlı kontrolden ayırt edebilecektir. Bunu yapmak için, sensörler kulakların konumunu, kulak kanalının duvarlarını, başını, kullanıcının vücudunu ve tek tek parçalarını analiz edecek.

Bir sinyal, kullanıcının kontrol için yapılandırdığı herhangi bir hareket anlamına gelir (normal AirPod'larda olduğu gibi, kulaklığa art arda dokunulduğunda hangi eylemlerin gerçekleştirileceğini yapılandırabilirsiniz). Özellikle bu teknoloji, kulaklıkların dil ile yapılan tıklamaları, ellerin veya ayakların hareketini, başın sallanmasını vb. okumasına ve tanımasına izin verecektir. Vücudun belirli bir kısmına (örneğin yanak veya kol) dokunmak da bir sinyal görevi görebilir.

Böyle bir işleve sahip bir cihaz gerçekten ortaya çıkarsa, başkalarının telefona uzanmadan ve kulaklıkların kendilerine dokunmadan çalmayı fark edilmeden kontrol etmelerine olanak tanır (bu, örneğin kışın elleriniz eldiven ve kulaklıklar şapka altında olduğunda kullanışlı olabilir. Bu sadece bir patent ve teknolojinin gerçek bir üründe kullanılacağı gerçeği değildir.