Kitap 10 Adımda Zayıflama ve Kilo Verme Yöntemi

VII. Kleopatra

Moderator
Moderator
Kullanıcı
BU 10 DAVRANIŞ DEĞİŞİKLİĞİYLE ZAYIFLAMA YÖNTEMİ

zayıflama yöntemi.jpg


1 => Yemek tencerelerini yemek yediğiniz masaya koymayın, tabaklara koyup öyle masaya servis edin.

2 => Yener yerken hızlı hızlı yemek yiyip masadan kalkmayın, arada yemek yemeği bırakıp, elinizden kaşık çatalı bırakıp sohbet edin. Yemez zamanı keyifli geçsin.

3 => Yemek yediğiniz tabaklarınızı küçük boyda seçmelisiniz. Çünkü büyük boydaki tabaklara koyulan az yemek sizi motive etmez ve gözünü doymaz. İlla ki büyük tabaklarda yemek yiyeceksiniz , bu tabaklara sebzeler ile doldurmalısınız.

4 => İlk önce sağlıklı ve hafif yemeklerle öğüne başlayın. Kalorili ve yağlı yemekleri sonraya saklayın. Zaten doyduğunuzda kalorili ve yağlı yemeklerden daha da az yersiniz.

5 => Karnınız tok ama hâlâ yemek yiyorsanız kendinize süre verin. Önce 3 gün sonra 3 hafta doyduğunuzu anladığınız an bırakın bir sonra ki tabağa geçmeyin. Bir süreden sonra iştahınızın nasıl azaldığını fark edeceksiniz.

6 => Diyet yapmayı, kilo vermeği kendinize işkence değil, zevkli bir tecrübe olarak düşünün. Beyninize olumlu mesajlar yükleyin. Düşünüp söylediğiniz diyet ile ilgili tüm olumsuz düşünceleri beyninizden silin. İsterseniz bunları bir kenara yazıp söylememek için çaba gösterin.

7 => Yaşamınızı zorlaştıracak şeylerden uzak durun. Eğer ki ara öğünde bir şeyler atıştırmak sizi dinçte tutuyor ise aç kalarak kendinizi zorlamayın.

8 => Durun ve düşünün ruh halinizin ne halde olduğunu. İyi veya kötü mutlaka sorgulayın. Sakın ruh halinizi bir kenara atıp unutmayın. Şu an ki ruh halinize göre yorumlar yapın.

9 => Kendinize göre sağlığınız, iyi veya kötü beslenme adına yaptığınız şeyleri bir kenara yazın. Kötü olarak düşündüğün şeyleri haftada bir azaltın, iyi olarak düşündüğün şeyleri de haftada bir arttırın. Ve bir kaç hafta sonrasında değişimleri görmeye başlayacaksınız. Daha çok hafiflemiş , değişmiş ve rahatlamış olacaksınız.

10 => Canınız sıkıldığında yiyebileceğiniz sağlıklı elinizin altında abur cuburlar bulundurun. Light bisküviler , şekersiz içecekler, bitter çikolata, kuru meyveler gibi. Buzdolabını açtığınızda